KINGA MIŚKIEWICZ

Jestem wokalistką, lektorką, trenerką emisji głosu i psychologiem. Od września 2018 zobaczycie mnie w nowej roli, jako jurorkę w nowym muzycznym programie telewizji POLSAT - Śpiewajmy Razem - All Together Now.
mój fanpage

WYKSZTAŁCENIE

Ukończyłam:
• wydział wokalny Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie,
• psychologię w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie,
• studium podyplomowe Kształcenie Głosu i Mowy,
• przygotowanie do Prowadzenia Zajęć z Emisji Głosu - także w SWPS.
od 2016 roku stałam się certyfikowanym trenerem Vocational Competence Certificate oraz Certificate of Vocational Qualification.

DYSKOGRAFIA

„TO MI NIE” , jest to płyta, dzięki której lepiej poznasz kobiety i to, co może stać się ich siłą. Śpiewam tam o tym, co może się wydarzyć, kiedy zaczyna się działać zgodnie z tym, co się czuje i czego się chce. To piosenki o dojrzewaniu do zmian, o odnajdywaniu kobiecości i mocy do tego, by mówić i śpiewać własnym głosem, a także o wyzwalaniu się z cudzych oczekiwań.

Płyta jest już dostępna w sprzedaży na stronie www.empik.com


W 2017 r. wydałam własny minialbum który był zapowiedzią nadchodzącej płyty. Jestem także wokalistką, autorką tekstów i współautorką muzyki m. in. w projekcie „Furia Futrzaków”, w ramach którego wydałam dwa albumy.

WSPÓŁPRACA Z ARTYSTAMI

Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy na scenie (śpiew solowy, chórki) oraz studyjnej (jako lektorka radiowa i telewizyjna oraz jako wokalistka sesyjna). Współpracuję od lat z takimi artystami jak m in Ten Typ Mes. Jestem laureatką ogólnopolskich konkursów piosenki, np. „Pamiętajmy o Osieckiej”. Koncertowałam m. in. w radiowej Trójce, TVP 2, TVN, TV Polsat, Teatrze na Woli i in.

WOKALISTYKA w ŚPIEWAJMY RAZEM - "All Together Now"

Śpiewajmy razem - All Together Now, to najbardziej rozśpiewane telewizyjne show, a ja mam przyjemność być jedną z osób w jury! 🙂 Premierowy odcinek w każdą środę o 20:30 w TV POLSAT!

Znajdziecie mnie w jury najbliżej uczestników, pierwszy rząd, czwarta od lewej :) Opis wszystkich osób w jury znajdziecie w załączniku. Siedzę bardzo blisko wykonawców, widzę nawet jak drżą im kolana.. i muszę przyznać, że podziwiam uczestników programu za niesamowitą odwagę.

Brawo dla Was!

LEKTOR

Od kilku lat mój głos można usłyszeć w radiu i w telewizji. Jestem lektorką, czytam reklamy, spoty telewizyjne oraz radiowe, zdarza mi się także podkładać głos do bajek i gier komputerowych :)

OPINIE O ZAJĘCIACH

Kinga ma świetne predyspozycje do bycia trenerem. Ma doskonałe przygotowanie teoretyczne i praktyczne, celnie wyłapuje mocne i słabe strony ucznia i przekazuje uwagi i wskazówki w sposób, który umożliwia ich łatwe zastosowanie.
Co ważne pozostawia pewną dowolność nie szkoląc wokalnych klonów.
A przede wszystkim wspiera i stwarza odprężającą atmosferę (kot również czasem pomaga!)

Piękne podejście do człowieka, ogromna wiedza i optymizm - te rzeczy charakteryzują Kingę. Teoria poparta praktyką, piękna sprawa!!

Wspaniała możliwość poznania siebie i rozwiniecia swoich umiejętności wokalnych. Zajęcia prowadzone profesjonalnie i w miłej atmosferze.

Człowiek tyle lat po świecie chodzi i nagle dowiaduje się, że można lepiej oddychać i mówić.

Ja akurat odkrywam z Kingą moje śpiewanie, bo nigdy wcześniej nie śpiewałam! Wybrałam się na lekcje nie mając zielonego pojęcia o głosie. Kinga potrafi stworzyć atmosferę pracy nad głosem w taki sposób, że wszelkie skrępowania znikają. Nie sądziłam, że można tak trafiać "w punkt" z uwagami, poprawkami i że będę mogła tak szybko zauważyć efekty naszej pracy. Cały tydzień czekam na te lekcje! Naprawdę polecam!

Śpiewam amatorsko od ponad 20 lat. Śpiew dla mnie jest wyrażeniem siebie. Kinga patrzy na mnie jak na ciało, umysł, duszę, widząc moją kombinację powiązanych sznurków, napięć. Jako nauczycielka wytrwale daje wskazówki jak budować swój głos, postawę sceniczną, emisję, co składa się na moją osobowość. Niesamowita, mądra, wszechstronna, przy czym stanowcza i konsekwentna.

Bardzo dobrze wspominam zajęcia u pani Kingi. Uczyłam się u wielu różnych nauczycieli i w wielu różnych placówkach gdzie starają się uczyć śpiewać, ale myślę, że dopiero tutaj przekonałam się jakie mam możliwości wokalne. Pani Kinga przede wszystkim otworzyła mój głos, pokazała mi jakie błędy robiłam wcześniej i jak mogę je poprawić. A muszę przyznać, że byłam dosłownie na 3 zajęciach. Nie wyobrażam sobie jakbym śpiewała ucząc się u niej przez cały rok. Przyszłam do pani Kingi z pewną nadzieją, że dzięki niej dostanę się do mojej wymarzonej szkoły wokalnej. I tak też się stało. Myślę, że połowę, a nawet troszkę więcej zawdzięczam właśnie jej.

Zajęcia z Kingą są konkretne, przyjemne, inspirujące i relaksujące. Kinga ma super podejście, dostosowuje się idealnie do Twoich potrzeb, częstotliwości, tempa, indywidualnych predyspozycji. Ja akurat chodzę na zajęcia dla siebie i dla przyjemności. Polecam każdemu, zarówno dla własnego rozwoju i rozrywki czy z powodów profesjonalnych.

Po lekcjach z Panią Kingą stałam się śmielsza. Zaczęłam doceniać swój głos oraz skupiłam się na nim. Skupiłam się przede wszystkim na wydawanych przeze mnie dźwiękach w rozmowie… Zauważyłam, że ludzie chętniej mnie słuchają, panuję nad głosem, nie używam już piskliwych dźwięków.

Zajęcia z emisji głosu wspominam bardzo dobrze. Usłyszałem wiele cennych wskazówek, jak polepszyć swój warsztat. Zaczęły sypać się nagrody z konkursów wokalnych. Wszyscy chwalili moją emisję doszlifowaną podczas lekcji. Dostałem też wielkiego „kopa” do pracy nad własnym, autorskim materiałem muzycznym. Chodziłem do wielu nauczycieli, ale tak życiowe rady, wzięte z własnego doświadczenia wokalnego, dające tak wielkie efekty, usłyszałem tylko tutaj. Przez rok rozwinąłem się diametralnie i zdałem egzamin do wymarzonej szkoły wokalnej. Gorąco polecam zajęcia u Kingi Miśkiewicz.

Moja przygoda z emisją głosu była wynikiem potrzeby bycia bardziej „widoczną”. Na zajęcia zapisałam się głównie dlatego, by dosłownie „dźwięczeć”, być słyszaną i słuchaną, a także przyciągać/skupiać uwagę na treści przekazu za pomocą odpowiedniej modulacji głosem. Kinga to cudowna osoba, która potrafi wydobyć z uczestnika warsztatów taką emisję głosu, z której nawet nie zdawał sobie sprawy. Pojawia się przyjemne zaskoczenie, a później już tylko dodatkowe możliwości do wykorzystania.
Polecam, naprawdę warto!

Jakoś w 2012 roku zaczęła mi się zaciskać na szyi pętla, która doprowadziła do tego, że pani w sklepie z pieczywem przestała słyszeć o jaki chleb mi chodzi, a znajomi zaczęli się pytać, dlaczego tak dziwnie mówię. Co gorsza straciłem całą frajdę z grania i śpiewania w zespole Muzyka Końca Lata, który wcześniej był jedną z moich głównych pasji. Zajęcia terapeutyczne i kurs samoobrony nauczyły mnie radzić sobie z pętlą, ale śpiewności w głosie sprzed zacisku nie odzyskałem. I tu pojawia się Kinga, która swoim wokalistycznym młoteczkiem szybko zdiagnozowała w czym problem. Jej ćwiczenia ponownie otworzyły mnie na śpiewanie, dzięki czemu po raz pierwszy od bardzo dawna poczułem przyjemność z bycia wokalistą. Kinga jest elastyczną, empatyczną i cierpliwą nauczycielką i co dla mnie jest ważne kładzie nacisk na mówienie/śpiewanie własnym, indywidualnym głosem.

Na zajęcia do Kingi trafiłem przez zupełny przypadek (ogłoszenie z internetu). Chciałem poprawić swój warsztat całościowo, przed wydaniem kolejnego albumu. Okazało się, że to niesamowita osoba. Posiada obszerna wiedzę, doświadczenie, wykształcenie muzyczne i oczywiście nadzwyczajne umiejętności. Przede wszystkim ma również indywidualne podejście; wie, jak trafić do ucznia - co pewnie jest zasługą ukończenia przez nią również psychologii. Nie ukrywam, że to zaważyło na moim wyborze nauczyciela. Oprócz wiedzy i umiejętności cenię sobie dobre relacje międzyludzkie, dzięki nim praca jest czymś przyjemnym. Na zajęcia chodzę od 6 miesięcy i stale odczuwam progres, staję się przede wszystkim bardziej świadomy tego co robię. Zauważam też postępy w życiu codziennym i zawodowym. Serdecznie polecam lekcje u Kingi Miśkiewicz wszystkim osobom, które chcą stać się po prostu lepszymi artystami, osobami. Osobiście zamierzam kontynuować moją współpracę z Kingą.

Do Kingi trafiłam w 2015 roku, po dwuletniej pracy nad głosem. Kinga dała i daje mi nadal to, czego brakowało wcześniej - cenne wskazówki, nad czym pracować, aby poprawić wydobywanie z siebie dźwięku. Dzięki lekcjom śpiewu, poziom świadomości brzmienia mojego głosu wzrósł. Kinga potrafi słuchać, jest ciepła i momentami konfrontująca z prawdą, a wszelkie jej działania są niezwykle motywujące do pracy nad sobą. Mam wrażenie, że dała mi coś, co bardzo trudno zdobyć - świadomość mocy głosu.